DENİZLİ BABADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ GÜNÜ ANMA PROGRAMI

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü     101. yılını idrak ettiğimiz 18 Mart Çanakkle Zaferi ve Şehitleri Anma Günü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan program, Babadağ İlçe Kaymakamımız Sayın Tevfik KUMBASAR, Sayın Belediye Başkanımız Salim DEMİREZEN, ilçe daire amirleri ve okul müdürlerinin katılımı ile Ahmet Nazif Zorlu Fen Lisesi’nde gerçekleştirildi.
18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ GÜNÜ ANMA PROGRAMI

Saat 9.30’da Atatürk Anıtına Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığının çelenklerinin sunulması ile başlayan programa tüm resmi kurumların temsilcileri, siyasi parti ilçe başkanları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile okul müdürleri 15 er kişilik öğrenci grupları ile katıldı. 9.40’da protokol üyeleri Babadağ İlçe mezarlığında şehitlik ziyareti gerçekleştirerek şehit Deniz Er Ali GÜZEL´in mezarının başında tüm şehitlerimiz için dua ettiler. 18 Mart Çanakkale Zaferi Anma programı, Babadağ İlçesi Ahmet Nazif Zorlu Fen Lisesi Konferans Salonunda saat 10.00’da gerçekleştirildi. Onur konuğu olarak şehit yakını ve gazilerimizin de katıldığı program, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve vatanımız için canını veren aziz şehitlerimizin manevi huzurunda yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Program, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat TOPKARA’nın günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapması ile başladı. Ardından Ahmet Nazif Zorlu Tarih Öğretmeni Mustafa YEŞİLKAZAK tarafından Çanakkale Zaferinin tarihçesi hakkında bilgi verildi. Öğrencilerin günün anlam ve önemine uygun olarak hazırladıkları Asker Uğurlama temalı drama gösterisi, solo ve koro kahramanlık türkülerinin seslendirilmesi ile devam etti. Program; Çanakkale Zaferi ile ilgili şiirlerinin okunması ve ilçe genelinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ile 24-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-2017sona erdi. 

Cumhuriyet Mahallesi Hacı Mehmet ZORLU Caddesi No50 20480 Babadağ DENİZLİ - (258) 481 29 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.