DENİZLİ BABADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nihat TOPKARA´nın kutlama mesajı.
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

 

 

                  

         Değerli öğretmen arkadaşlarım hepinizi sevgi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Millet mektepleri´nin  açılışı ve Atatürk´ün başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 kasım günü; 1981 yılından itibaren öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Baş öğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm ahirete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet ve minnet ile anıyorum.

               Değerli öğretmen arkadaşlarım

               Her insan doğası gereği merak ederek öğrenerek gelişir ve büyür. Pek tabii ki bu süreçte öncelikli görev çocuğun ilk eğitimini ve terbiyesini aldığı anne ve babaya düşer. Okul çağına geldiği dönemde biz öğretmenler devreye gireriz. Bu nedenle öğretmenlik; insanlık tarihinin en önemli ve en değerli mesleğidir. Çünkü ; yapılan en büyük yatırım insana yapılan yatırımdır. Öğretmen  toplumun içinde ve sürekli önünde giden bir bilge kişidir. En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir. Öğretmen geleceği önceden görebilen, analiz edebilen  yaşayıp, topluma ve öğrencilerine aktaran  kişidir.

              İlçemizde ortalama olarak 8,7 öğrenciye bir öğretmen düşmektedir. Çağın gereğince; bilimsel ve analitik düşünebilen, hedefleri ilkeleri olan, mücadeleci, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, milli olan, milli düşünen vatanını milletine bağlı bireyler yetiştirmek zorundayız.     

              Akademik eğitim almış bireyler olarak hangi ideolojik düşünceye sahip olursak olalım  ortak paydamız insanlık, vatanımız ve milletimiz olmalıdır.

              Değerli öğretmen arkadaşlarım

              Büyük Türk milleti tarih boyunca farklı coğrafyalarda bir çok devlet kurmuştur. İnsanlığın meydana getirdiği ortak medeniyete  önemli katkılar sağlamıştır. Değerli öğretmen arkadaşlarım

            Cumhurbaşkanımız Sayın  Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi; her Türk gencinin kızıl elması;  güçlü bir Türkiye olmalıdır, adalet bekleyen bir Türkiye değil adalet dağıtan bir Türkiye olmalıdır. Dünyada ve bölgesinde güçlünün yanında değil, kendisi güçlü olmalıdır. Hedef milli sınırlarımız olan misakı milli olmalıdır. Bu bilinç ve şuurun gençlerimize verilmesi  görevi  de biz öğretmenlere  aittir,

            Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin öğretmenler gününüzü  kutluyorum

 

                                                                                                       Nihat TOPKARA

                                                                                             İlçe Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Mahallesi Hacı Mehmet ZORLU Caddesi No50 20480 Babadağ DENİZLİ - (258) 481 29 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.