DENİZLİ BABADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Babadağ Halk Eğitim Merkezinden Hem Ziyaret Hem Eğitim

Babadağ Halk Eğitim Merkezinden Hem Ziyaret Hem Eğitim

 

 

 

 

 

 

 

  

            Babadağ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün açmış olduğu Hasta ve Yaşlı Refakatçisi kursu kapsamında Denizli Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine gezi düzenlendi. 

 

Babadağ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 30.03.2015 - 13.08.2015 tarihleri arasında 560 saat yapılması planlanan ve halen devam eden Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kursuna katılan 26 kursiyer, kurum Müdürü Mehmet BAYALTUN ve Kurs Öğretmeni Kevser KÜÇÜK ile birlikte Denizli Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti. 

 

Babadağ Belediye Başkanı Salim DEMİREZEN’in de destek verdiği gezi 30.07.2015 tarihinde Babadağ Belediyesine ait araçla yapıldı.

 

Huzurevi Çalışanlarından Sevtap OĞUZ ve Kurs Öğretmeni Kevser KÜÇÜK kursiyerlere huzurevinin çalışma şartları, yaşlılarla iletişim ve hijyen konularında bilgi verdi. Kursiyerler, 114 erkek ve 82 kadından oluşan huzurevi sakinleri vakit geçirerek hal hatır sordular. Onlara değişik hediyeler verdiler.

 

Fırsat Eğitiminden yararlanılarak kurs başlangıç tarihinden itibaren görülen teorik konuları uygulama ve gözlemleme imkânı bulmak amacıyla planlanan gezide kursiyerler;

 

* Yaşlılarla İletişim

 

* Sanitasyon

 

* Yaşlılık Hastalıkları

 

* Yaşlılarda Beslenme

 

konularında gözlem yapma fırsatı buldular.

 

Büyük çoğunluğu bayan olan kursiyerlerin bu tür mesleki kurslar ile gezilere katılarak  sosyal yaşama katılmasının ufuklarının açılması yönünde bir adım olacağını ifade eden Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet BAYALTUN, kapılarını kendilerine açan Denizli Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Osman BAŞOL’a, desteklerini esirgemeyen Babadağ Kaymakamlığına, İl-İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Babadağ Belediye Başkanlığına teşekkür etti.

 

27 alanda 41 sosyal - kültürel kurs ve 15 alanda 17 mesleki ve teknik kurs ile toplam 43 farklı alanda 58 kurs açıldığını ifade eden Mehmet BAYALTUN özellikle istihdama yönelik olarak açılan kursların öneminden bahsetti.  560 saatlik Hasta ve Yaşlı Hizmetleri – Hasta ve Yaşlı Refakatçisi kursunu başarı ile bitiren bireylerin ev ve kurumlarda kendi sorumluluklarının bilinci altında; hasta ve yaşlı bireylerin günlük ihtiyaçlarını kendi ve hasta/yaşlının sağlığını koruyarak karşılayabileceklerini ve Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Sektöründe;

1-Özel Sektör ve Rehabilitasyon Merkezlerinde.

2-Bakım evlerinde.

3-Evde Bakım.

4-Hastahaneler.

5-Geronto-Psikiyatrı klinikler.

6-Huzur evlerinde çalışabileceklerini ifade etti.

Bol bol hatıra fotografı çektiren kursiyerler etkinliğin verimli geçtiğini ve kursun uzun olmasına rağmen hafta içi hergün kursa gelerek burada yaşlılar ve hastaların bakımı hakkında birçok bilgi edindiklerini ve burada öğrendiklerini uygulayarak hizmet etmek istediklerini söylediler.

Cumhuriyet Mahallesi Hacı Mehmet ZORLU Caddesi No50 20480 Babadağ DENİZLİ - (258) 481 29 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.