DENİZLİ BABADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖZGÜR ÖZGÜRAY GÖREVİNDEN AYRILMIŞTIR

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖZGÜR ÖZGÜRAY GÖREVİNDEN AYRILMIŞTIR

 

Kıymetli Amirlerim, Çalışma Arkadaşlarım, Öğretmenlerim, Velilerim ve Öğrencilerim,

 

Göreve başladığım 20.06.2014 tarihinden bu güne kadar Babadağ ilçemiz eğitimine, başarısına sizlerle birlikte sağladığım katkılardan dolayı mutlu ve huzurluyum. Göreve başlayınca ilk olarak okul ziyaretleriyle görülen aksaklıkların yerinde tespit edilmesi ve giderilmesi amacıyla saha ziyaretleri yaptık. Görülen eksiklikler ve ihtiyaçları yerel imkânlarla ve amirlerimizin destekleriyle gidermeye çalıştık.

 

İlçemiz okullarında “Babadağ Okuyor”, “Beslenme Dostu Okul”, “ Beyaz Bayrak”, “Okullar Hayat Olsun”, Başarıyı İzleme ve Geliştirme projeleri devam etmektedir.

 

Eğitimin kalitesini ve başarıyı arttırmak için öğrencilere rehberlik servislerimizce eğitimler verilmekte, bilgilendirmeler yapılmakta, verimli ders çalışma yöntemleri, hızlı okuma gibi eğitimlerin yanında Destekleme ve Yetiştirme Kursları açılmış ve devam ettirilmektedir.

 

Ortaöğretimde üniversiteye yerleşme oranı % 60’tan % 70,09 yükseltilmiştir. Halk eğitim kurs ve kursiyer katılımlarını arttırmak için halk ve öğrencilerimizle yakın ilişkiler kurarak 54 olan kurs sayısı 60’a yükseltildi. 887 olan kursiyer sayısı 1738’e yükseltildi. Böylece Kurs sayısında % 11,11 artış sağlanırken, kursiyer sayısında % 95,94 artış sağlanmıştır.

 

 

 

İlçemiz okul ve kurumları onarım ve tadilattan geçirilerek 2023 vizyonuna yakışır hale getirilmiştir, oluşan eksiklikler giderilmeye çalışılmaktadır.

 

 

 

Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında okullarımızın halkın kullanımına açılması ve yararlanması sağlanmıştır. Bu kapsamda kermesler, aşure ve keşkek etkinlikleri,  yaz aylarında düğün ve yemek organizasyonları düzenlenmiş, spor sahalarının ve oyun parklarının halkın kullanımına açılmıştır.

 

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Hayat Boyu Öğrenme kapsamında değerlendirebileceğimiz Yetişkin Eğitimini hedef alan “ Eğitim Geleceğe Kapı Açar” isimli Romanya, Polonya, Portekiz, Yunanistan ve İtalya ile birlikte Hayat Boyu Öğrenme Grunndtvig Öğrenme Ortaklıkları Projesi devam ettirilmiş ve başarıyla sonuçlandırılmıştır. Osman Nuri Yılmaz İlkokulumuzun Türk Yemek Kültürünü tanıtma adına İngiltere, Fransa, Romanya, Bulgaristan ile birlikte yürüttükleri bir AB projesi başarıyla sürdürülerek başarıyla sonuçlandırılmıştır.

 

İlçe müdürlüğümüzce hazırlanan “ Babadağ Yapıcı Disiplinle 2023’e Hazır” adlı projemiz GEKA tarafından kabul edilmiştir.

 

 

 

İlçemiz yarışmalarda da dereceler elde ederek başarılı bir dönem geçirmiştir. Hacı Mehmet Zorlu Çok Programlı Lisesi Masa Tenisi Turnuvasında İlde üçüncü olmuştur. Öğretmenler günü nedeniyle yapılan yarışmada Mollaahmetler Ortaokulu şiir alanında ilde ikinci olmuş, Osman Nuri Yılmaz İlkokulu resimde üçüncü olmuştur. Kelleci ilk-Ortaokulu öğrencilerimiz İl atletizm yarışmalarında il 1., 2. ve 3.’lük dereceleri aldılar. Mollaahmetler Ortaokulu Futsal kız yıldızlarda il üçüncüsü olurken Bocce Petant alanında Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonu oldular.

 

 

 

Eğitimde başarı ve kaliteyi arttırmak başarıyı %100’e çıkarmak için var gücümüzle hep beraber çalıştık. Görev yaptığım sürece ekip ruhuyla ekipten biri olarak milletime ve devletime hizmette elimden gelenin en iyisini yapmaya gayret ettim.

 

Bu görevimde hep yanımda olan, yardım ve desteklerini esirgemeyen amirlerime, büyüklerime, Babadağ eğitim çalışanları çalışma arkadaşlarıma ( Hizmetlisinden okul/kurum müdürlerine kadar hepsine), velilerimize, öğrencilerimize ve aileme minnet ve şükranlarımı sunar teşekkür ederim. Bundan sonra da eğitimimizin bir adım daha önde olması dileklerimle sağlık, huzur, mutluluk ve başarılarla dolu günler temennisiyle; sevgi ve saygılarımı sunarım. Hakkınızı helal ediniz….

 

 

 

                                                                                                                                

 

Özgür ÖZGÜRAY

 

Cumhuriyet Mahallesi Hacı Mehmet ZORLU Caddesi No50 20480 Babadağ DENİZLİ - (258) 481 29 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.