DENİZLİ BABADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür ÖZGÜRAY´ın Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür ÖZGÜRAY´ın Öğretmenler Günü Mesajı

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım

 

Millet Mekteplerinin açılışı ve Atatürk´ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım (1928) günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Yalnızca mesleki kimliğimiz değil yaşam tarzımıza dönüşmüş öğretmenlik mesleğinin ve öğretmenlerimizin unutulmadığını gösteren bir gündür

 

Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir. Bir insanı kurtarmanın, bir âlemi kurtarmak kadar önemli olduğu çok iyi bilinmelidir. Baş döndürücü bir gelişmelerin olduğu bir çağda yaşıyoruz. Bunun için öğretmenlerin kendilerini yenilemeleri, gelişmeleri yakından takip etmeleri çok önemlidir. Kısacası öğretmenler olarak çağın gerekleriyle donanmış bireyler olmalı ve geleceğimizin teminatı öğrencilerimizi buna göre yetiştirmeliyiz.

 

Öğretmen; yapıcı ve yaratıcıdır. İnsan haklarına saygılı, özverili, çevreye güven ve inanç veren, içi insan sevgisiyle dolu bir kişidir. Atatürk; “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” demekle öğretmene yüklediği sorumluluğu ve değeri anlatmıştır.

 

Büyük ve güçlü, müreffeh ve aydınlık bir ülke olma yolunda en büyük görev biz öğretmenlere düşmektedir. Bu bilinçle çalışmalı ve öğrencilerimizi geleceğe hazırlamalıyız.

 

Unutulmamalıdır ki geleceğe dair planı olmayanlar, başkalarının planlarına hizmet ederler. Pasif dünyanın aktif öznesi olamayanlar, aktif dünyanın pasif nesnesi olarak hayatlarını sürdürürler.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen arkadaşlarımın öğretmenler gününü kutlar, saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

 

 

                                                                                                                      Özgür ÖZGÜRAY

Cumhuriyet Mahallesi Hacı Mehmet ZORLU Caddesi No50 20480 Babadağ DENİZLİ - (258) 481 29 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.