DENİZLİ BABADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMALARI

 
İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMALARI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Sayın Kaymakamım

İlçemizin Değerli Yöneticileri

Saygıdeğer Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler

Geleceğimizin teminatı Sevgili Öğrenciler!

 

2016-2017 Eğitim Öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası münasebetiyle hazırlamış olduğumuz törene hoş geldiniz  şeref verdiniz.

 

Törenimize iştirak ederek bu günkü heyecanımızı, sevincimizi bizlerle paylaşan ilçemizin çok kıymetli yöneticilerine, halkımıza, öğretmen ve sevgili öğrencilere selam ve sevgiler sunuyor yeni öğretim yılının hayırlı olmasını, diliyorum.

 

Bu yıl 19-23 Eylül tarihleri arasında kutlanan ilköğretim haftasının hepimiz için ayrı bir önemi söz konusu. Tüm ülke olarak, 15 Temmuz Darbe girişiminden sonra, genç nesillerin tertemiz dimağlarının kirletilmesini önleyebilecek tek gücün; eğitim olduğunu görmüş olduk. Milli ve manevi değerlerle donatılmış, vatanına sahip çıkan bireyler yetiştirmenin; ülkemizin, birliğimizin, demokrasi ve cumhuriyetimizin teminatı olduğunu acı bir tecrübeyle yaşayarak öğrendik. Ülkesine vatanına sahip çıkan bu ülkenin milli manevi değerlerini benimsemiş vatansever bireyler, demokratik laik hukuk devletini, her koşulda canları pahasına koruyacaklarını şahadet şerbetini içerek hepimize gösterdiler. Ruhları şad olsun. Gelecek nesillerin yaşanan bu elim olayı daha iyi idrak edebilmeleri için 15 Temmuz demokrasi zaferi ve Şehitleri anma etkinlikleri kapsamında bir hafta boyunca okullarımızda Milli Birlik ve Beraberlik, Vatan Sevgisi, Demokrasi, Yurt Bilinci konularına yer verilecektir.

 

2016-2017 Eğitim öğretim yılı 1458 öğrencimiz, 180 öğretmen ve personelimiz ile sorunsuz bir şekilde başlamıştır. Yaz döneminde Okullarımızın fiziki mekânları ile ilgili gayet güzel çalışmalar yapılmıştır. Öğretmen görevlendirmelerimiz tamamlanmıştır. Fatih projesi ile teknolojik alt yapı hizmetleri hızla devam etmektedir. İki lisemiz ve üç ortaokulumuz akıllı tahtalar ile donatılmıştır. Diğer okullarımızın da 3. Faz kapsamında en kısa sürede teknolojik alt yapısının tamamlanması beklenmektedir. Hedefimiz her geçen yıl bir öncekine göre daha başarılı bir yıl elde etmektir. Geçen yıl üniversite sınavına giren 118 öğrencimizin 88’i üniversiteye kayıt hakkı elde etmiştir. Teog sınavlarında 8 öğrencimiz Fen lisesini, 87 öğrencimiz Anadolu Lisesini kazanmıştır. Kazanan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Geleceğimiz olan çocuklarımızı, ülkemizin ihtiyacı olan eğitimli insan gücü özelliklerine uygun olarak yetiştirmek için tüm imkânlarımızı sizlerin hizmetine sunma çabası içindeyiz.

 

Değerli Meslektaşlarım;

           

Çocuklarımızı Atatürk İlke ve İnkılâpları doğrultusunda Milli ve manevi değerlerimize bağlı, araştıran, düşünen ve düşündüğünü söyleyebilen, sorumluluk duygusuna sahip birer birey olarak yetiştirmeye çalışacağınıza güvenimiz tamdır.  Unutmayınız ki bizler eğitim öğretim işlerinde başarılı olmak zorundayız. Bir toplumun kalkınması ancak o toplumu meydana getiren insanların eğitimli olması ile mümkündür.

 

Kıymetli Veliler,

 

‘Eğitim ailede başlar’ sözünün ruhuna uygun olarak çocuklarımıza iyi bir model olmalı, öğretmenlerimizle işbirliği içinde çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmelerine katkı sağlamalı, onların takipçisi olmalıyız.  

           

Sevgili Öğrenciler,

 

            Sizler bizin için çok kıymetlisiniz, Sağlığınızın ve zamanınızın değerini bilin, iyi birer insan olmaya çaba sarfedin. Doğru olun, çalışkan olun, küçüklerinize sevgi ile Büyüklerinize saygı ile yaklaşın. Hedefleriniz ve idealleriniz olsun. İdeallerinize ulaşabilmek için öğretmenlerinizin ve ailenizin öğütlerine kulak verin. Sizler bu ülkenin geleceğinin teminatısınız.      

 

Bu duygu ve düşüncelerle 2016-2017 öğretim yılının ve İlköğretim haftasının tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize hayırlı olması diler, Başta eğitim-öğretim hizmetlerinde bizden maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Sayın Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, eğitime yapılan yatırım ve desteğin önemini idrak etmiş ve her daim yanımızda olan Babadağlı hayırseverlerimize camiam adına Teşekkür eder, Saygılar, sunarım.

 08-11-201608-11-201608-11-201608-11-201608-11-201608-11-201608-11-201608-11-2016

Cumhuriyet Mahallesi Hacı Mehmet ZORLU Caddesi No50 20480 Babadağ DENİZLİ - (258) 481 29 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.