DENİZLİ BABADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Kurumları (İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesinde Değişiklik Yapıldı

İlköğretim Kurumları (İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesinde Değişiklik Yapıldı

Bakanlığımızın, ilköğretim kurumları haftalık ders çizelgesi uygulamalarına yönelik yapılan nicel ve nitel araştırma sonuçlarıyla birlikte eğitim yöneticileri, maarif müfettişleri, özel okul temsilcileri, çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmen, öğrenci ve velilerimizden de alınan görüş ve öneriler doğrultusunda güncellenen    İlköğretim Kurumları (İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesi Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2017 tarihli ve 10 sayılı Kurul Kararıyla Kabul edilmiş ve    2017-2018 eğitim öğretim yılında uygulamaya konulmuştur.

 

Çizelge'nin uygulanması sonrasında Genel Müdürlüğümüze gelen görüş ve öneriler  doğrultusunda Çizelge'de yeniden güncellenmeye ihtiyaç duyulmuştur.

 

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 16.10.2017 tarihli ve 144 sayılı Kurul Kararıyla Kabul edilen   İlköğretim Kurumları (İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesine göre; 

? Seçmeli dersler arasında yer alan "Hukuk ve Adalet" dersi 6 veya 7. sınıflarla birlikte 8. sınıflarda da okutulabilecektir.

? Seçmeli dersler arasında yer alan "Kent Kültürü" dersinin adı ""Şehrimiz ..."  olarak değiştirilmiştir.

 

144 Sayılı Haftalık Ders Çizelgesi Kurul Kararı için TIKLAYIN

144 Sayılı Haftalık Ders Çizelgesi İçin TIKLAYIN

Cumhuriyet Mahallesi Hacı Mehmet ZORLU Caddesi No50 20480 Babadağ DENİZLİ - (258) 481 29 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.