DENİZLİ BABADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından kabul edilişinin 95. Yıldönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü

  İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından kabul edilişinin 95. Yıldönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan program, Kaymakamımız Nebi ÇANGA’nın katılımı ile gerçekleştirildi.
İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından kabul edilişinin 95. Yıldönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü

 

Babadağ İlçesi Ahmet Nazif Zorlu Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen anma programına protokol üyeleri ve vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Onur konuğu olarak iş adamı Ahmet Nazif Zorlu’nun katıldığı program, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal Marşımızın yazarı Şair Mehmet Akif Ersoy ve vatanımız için canını veren aziz şehitlerimizin manevi huzurunda yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

 

Program, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, “Bugünün Şairi Mehmet Akif Ersoy” adlı konuşma, Onur konuğu olarak programa katılan hayırsever işadamımız Ahmet Nazif Zorlu’nun öğrencilere hitaben yaptığı konuşma ile devam etti. Programda öğrencilerin hazırladığı Kurtuluş Orotoryosu, Mehmet Akif Ersoy’un hayatının konu alındığı Belgesel gösterimi, öğrenciler şiirlerinin okunması, koro ve İlçe genelinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ile sona erdi.

 

Cumhuriyet Mahallesi Hacı Mehmet ZORLU Caddesi No50 20480 Babadağ DENİZLİ - (258) 481 29 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.